ANTENA TELEWIZYJNA KIERUNKOWA DALEKIEGO ZASIĘGU

ecoALFA to nowoczesna antena ze wzmacniaczem pasmowym DVBT do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej. Wzmacniacz pasmowy eliminuje zakłócenia poza pasmowe, w tym od telefonii komórkowej i LTE. Wyposażyliśmy tą antenę w reflektor paraboliczny aby zwiększyć jej czułość i możliwość odbioru słabych sygnałów. Reflektor eliminuje zakłócenia typu "echo" od sygnałów odbitych od okolicznych obiektów. Dlatego antena doskonale nadaje się do odbioru sygnałów telewizyjnych w trudnych warunkach: gęsta, wysoka zabudowa, teren górzysty itp.
Cena brutto: 79,88 zł
+ koszt dostawy 15 zł
Antena telewizyjna SOWAR eco ALFA z reflektorem i wzmacniaczem. Najlepsza do odbioru sygnału z dużych odległości od nadajnika i w trudnym terenie.
Nowatorskim rozwiązaniem jest zasilanie wzmacniacza. W trosce o środowisko, zużycie energii i minimalizację elektrośmieci, zaprojektowaliśmy tę antenę tak, by mogła pracować bez zasilacza. Anteny z zasilaczem pobierają prąd 24 godz/dobę, bez względu na to czy oglądamy program czy nie. EcoAlfa pobiera prąd tylko podczas oglądania telewizji. Podłącz antenę zgodnie rysunkami instalacji i ciesz się z wysokiej jakości odbioru programów naziemnej telewizji cyfrowej.
Najlepszą jakość odbioru w naszych antenach zapewnia wykorzystanie najnowszych osiągnięć techniki odbioru sygnałów wysokiej częstotliwości. Reflektor eliminuje sygnały odbite.
Antena zaprojektowana w trosce o środowisko:

pobiera zaledwie 3% energii jaką pobiera antena z tradycyjnym zasilaczem
pobiera prąd tylko gdy telewizor jest włączony
zawiera jedynie 32g elektrośmieci
zawiera jedynie 178g aluminium i 86g plastiku - materiałów w 100% odzyskiwanych
objęta jest umową z organizacją odzysku sprzętu elektronicznego
opłata produktowa od każdej sprzedanej anteny służy ochronie środowiska
Parametry techniczne
Odbierane kanały
21 ÷ 59
Zakres odbieranych częstotliwości
470 ÷ 780 MHz
Kąt odbioru
45°
Tłumienie przód-tył
18 dB
Tłumienie sygnałów niepożądanych
> 30 dB
Maksymalny poziom sygnału wej.
70 dBμV
Zysk anteny max.
26 dB
Zakres regulacji
5 ÷ 26 dB
Waga elektrośmieci
32 g
Zużycie energii podczas oglądania TV
0,35W
Zużycie energii gdy telewizor jest wyłączony*
0 W
Napięcie zasilania wzmacniacza
5 V DC
Prąd zasilania wzmacniacza
65 mA
(*) - gdy telewizor (dekoder) posiada funkcję zasilania anteny
Separator DVBT
To urządzenie, które pozwala zasilać antenę aktywną alternatywnie z wejścia antenowego telewizora lub gniazda USB, a jeśli nie ma takich możliwości, to z dowolnej ładowarki komórkowej wyposażonej we wtyk micro USB.
Zobacz jak podłączyć antenę aktywną do telewizora bez zasilacza. Zasilanie anteny z gniazda antenowego.
Zasilanie anteny z telewizora
Zgodnie z zaleceniami unijnymi każdy telewizor lub tuner DVBT powinien być wyposażony w opcję zasilania anteny. Należy wyszukać w menu telewizora (tunera) opcji zasilania anteny i ją włączyć. Zasilanie wyprowadzone jest przez gniazdo antenowe. Ta opcja sprawia, że instalacja jest najprostsza, a oszczędność energii największa - antena pobiera prąd tylko w czasie gdy oglądamy telewizję.
Instrukcja jak zasilać antenę eco Alfa przy użyciu gniazda USB dowolnego urządzenia?
Zasilanie anteny z gniazda USB
Jeżeli telewizor (tuner DVBT) nie posiada opcji zasilania anteny, to antenę można zasilić z gniazda USB dowolnego dostępnego urządzenia. Najlepiej jeżeli jest to telewizor, bo wtedy antena będzie pobierała prąd tylko w czasie gdy oglądamy telewizję.
Jak podłączyć antenę aktywną do telewizora. Ładowarka komórkowa zasila wzmacniacz antenowy.
Zasilanie anteny z ładowarki
Jeżeli telewizor nie ma opcji zasilania anteny, ani nie ma w pobliżu gniazda USB, to pozostaje zasilanie z ładowarki do telefonu komórkowego. Zamiast wyrzucać zbędną ładowarkę, można ją wykorzystać do zasilania anteny. Jeżeli nie masz ładowarki zapytaj znajomego, oszczędzisz pieniądze i przyczynisz się do wykorzystania elektrośmieci. Ładowarkę można kupić w sklepie www.antenytv.eu zaznaczając opcję "antena z zewnętrznym zasilaczem".